Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ın (veya yeni olduğu için X’in) tamamen karanlık tarafa geçeceğini söylüyor

Şimdiye kadar Twitter, kullanıcıları için bilinen hemen hemen her hızlı uygulama için hem Açık hem de Karanlık Modu destekledi. Uygulama, ekran modunu işletim sisteminin ayarlarına göre otomatik olarak ayarlayacak bir ayarı da destekliyordu. Artık birçok işletim sisteminde günün saatine göre otomatik olarak aydınlık moddan karanlık moda geçecek bir ayar olduğu için Twitter da bunu uygulamaya başladı.

Ama yakında her şey değişir ve Twitter ( veya X) tamamen “karanlık tarafa” geçiyor gibi görünüyor. Parlak mod veya her ikisi arasında geçiş yapmayı sevenler için sayılı günler kaldı. CEO Elon Musk Karanlık modun siyah doğrulama rozetlerini göstermek için olağanüstü olmadığından şikayet eden bir kullanıcıya yanıt olarak, platformun sonunda ışığı kapatacağını ve tamamen karanlık tarafa geçeceğini söyledi..

Bu, platformun yakında yalnızca “karanlık moda” sahip olacağı anlamına gelir. CEO ne dedi yakında Ne zaman olacağı henüz belli değil. Dolayısıyla ışık modunu tercih edenlerin biraz daha zamanı oluyor. Ancak son zamanlarda X’te nasıl değişiklikler yapıldığını bildiğimiz için herhangi bir uyarı yapılmadan her an kaldırılabilir.

Parlak modu kaldırmanın kimsenin X’i kullanmaktan vazgeçireceğini düşünmüyoruz. Bu seçeneğin olmaması nedeniyle bir platformdan ayrılmak pek olası görünmüyor, bu nedenle bazı kullanıcılar seçeneğin ortadan kalktığından şikayet ederken Musk bunun kaldırabilecekleri bir işlev olduğunu biliyor çok fazla etki olmadan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu