Ekonomi

Comtech Ratigan’ı geçici CEO, Quinlan’ı yönetim kurulu başkanı olarak atadı

MELVILLE, N.Y. – Küresel bir teknoloji şirketi olan Comtech Telecommunications Corp. (NASDAQ: CMTL), Ken Peterman’ın Başkanlık ve CEO’luk görevlerinin sona ermesinin ardından John Ratigan’ın geçici İcra Kurulu Başkanı olarak atandığını duyurdu. Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan olarak görev yapmakta olan Ratigan, uydu teknolojisi sektöründe otuz yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Yönetim Kurulu ayrıca Mark Quinlan’ı yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçti.

Peterman’ın görevine son verilmesinin şirketin iş stratejisi, mali sonuçları ya da daha önce açıklanan mali tablolarıyla ilgisi olmadığı belirtilirken, liderlikteki değişiklikler derhal yürürlüğe girecek. Ratigan’ın önceki görevleri arasında iDirect Government, LLC’nin CEO’luğu ve Başkanlığı yer alıyor ve Temmuz 2000’de Comtech tarafından satın alınmadan önce EF Data Corp. şirketinde çalışmış olması nedeniyle Comtech ile bir geçmişi bulunuyor.

Başkanlık görevini devralan Quinlan, Yönetim Kurulu’nun etik davranışa olan bağlılığını vurguladı ve Ratigan’ın şirketi yönetme becerisine olan güvenini dile getirdi. Ratigan, şirketin güvenilir bağlantı çözümlerinde ön saflarda yer aldığını kabul etti ve hissedarlar ve diğer paydaşlar için değer yaratmayı amaçlayan “One Comtech” stratejisini uygulamaya devam etme konusundaki heyecanını dile getirdi.

Yeni nesil 911 sistemleri, güvenli kablosuz teknolojileri ve uydu iletişimiyle tanınan Comtech, 31 Ocak 2024’te sona eren üç aylık döneme ilişkin mali sonuçlarını 18 Mart 2024’te raporlamaya hazırlanıyor. Bu arada Yönetim Kurulu, bir yönetici arama firmasının yardımıyla kalıcı bir CEO aramaya başlayacak.

Verilen bilgiler Comtech Telecommunications Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu