Yaşam

Shakira’dan ‘Barbie’ eleştirisi: Ben ve oğullarım nefret ettik

Şarkıcı Shakira, oğullarının gişe rekortmeni “Barbie” filminden nefret ettiğini açıkladı. Şarkıcı, film için “Güçten düşürücü” yorumunu yaptı.

Allure’a konuşan şarkıcı, “Çocuklarım bunun iğdiş edici olduğunu hissettiler. Ben de bir dereceye kadar katılıyorum. İki erkek çocuk yetiştiriyorum. Kadınlara saygı duyarken kendilerini de güçlü hissetmelerini istiyorum” dedi.

Shakira sözlerine, “Erkeklerin erkek olma olanaklarını elinden almadan kadınları güçlendirmeye, aynı zamanda koruma ve sağlamaya çalışan pop kültürünü seviyorum. Kadınlara, kadınlığımızı kaybetmeden her şeyi yapabileceğimize dair güven vermeye inanıyorum” diye devam etti.

‘BİRBİRİMİZİ TAMAMLIYORUZ, BU KAYBEDİLMEMELİ’

Erkeklerin ve kadınların toplumda farklı amaçları olduğunu belirten şarkıcı, “Kadınlara özümüzü kaybetmeden, kadınlığımızı yitirmeden her şeyi yapabileceğimize dair tüm araçları ve güveni vermeye inanıyorum. Bence erkeklerin toplumda bir amacı var ve kadınların da başka bir amacı var. Birbirimizi tamamlıyoruz ve bu tamamlayıcılık kaybedilmemeli” diye konuştu.

OSCAR’A ADAY OLDU

Greta Gerwig yönetmenliğindeki “Barbie”, Barbie (Margot Robbie) ve Ken’in (Ryan Gosling) gerçek dünyaya varoluşsal bir yolculuğunu aktarıyor. Dünya çapında 1,4 milyar dolar hasılat elde eden film, Billie Eilish ve Finneas O’Connell’in film için yaptığı “What Was I Made For?” şarkısıyla 96. Akademi Ödülleri’nde En İyi Şarkı Ödülü’nü kazandı.

Filmin, En İyi Film ve En İyi Uyarlama Senaryo dahil olmak üzere yedi Oscar adaylığı daha bulunuyordu.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu