Teknoloji

Motorola Sarılıp Kullanabileceğimiz Kıvrılabilir Telefonunu Tanıttı!

Lenovo Teknoloji Dünyası 23 Etkinlik aynı zamanda birçok firmaya da ev sahipliği yapıyor. Bu etkinlikte tanıtılan teknolojilerden biri de Motorola’nın Döndürülebilir ekrana sahip konsept bir akıllı telefondu. Bu konsept cihaz kullanıcının isteğine göre şekillendirilebilmektedir.

Her yıl katlanabilir, esnek ekrana sahip bir cihaz görsek de piyasaya çıkan bir akıllı telefon bulunmuyor. Motorola’nın bu telefonunun piyasaya çıkması pek mümkün görünmüyor. Esasen ön plana çıkarılmak istenen teknolojinin FullHD+ kalitesine sahip olması, kutuplu Buna ekran teknolojisi deniyordu. Motorola, kullanıcıların isteklerine göre şekillendirebileceği bu ekranın kapasitesini ortaya koymak için böyle bir tasarım sergilemeye karar verdi.

İster telefon ister bileklik

akıllı telefon ekranı, telefon modunda 6,9 inçlik bir panel olarak görünür. Şirkete göre cihaz, bu modda bize “eksiksiz bir Android telefon deneyimi” sunuyor. Bu modda kullanım Motorola Razr+Kullanımına benzer bir deneyim sağladığı da belirtiliyor.

Öte yandan ekranı bükerek, sararak veya sararak katlamak da mümkündür. Gerektiğinde akıllı saat gibi bileğimize takabileceğimiz cihaz, farklı şekillerde katlandığında da farklı kullanımlar sunuyor.

2016 yılında da benzer bir konsept ortaya çıktı. O dönemde Lenova örneğin arka yüzeyi kumaşla kaplı katlanabilir bir cihaz konsepti ortaya çıktı. Elbette bu model o modele göre daha gelişmiş bir yapıya sahip. Ama muhtemelen Lenovo’nun telefonuyla aynı şansı paylaşıyorum, asla yayınlanmayacak.

Bu cihaz piyasaya çıkarsa satın almayı düşünür müsünüz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu