Haber

Hatimoğulları: İzmir için kararımızı birkaç gün içinde açıklayacağız

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İzmir İl Örgütü, Eşbaşkan Tülay Hatimoğulları’nın katılımıyla sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Bayraklı’da bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Hatimoğulları, “İnsanların bir arada yaşayabileceği bir cennet bahçesi öneriyoruz.”

İzmir’de kentsel uzlaşma görüşmelerinin sürdüğünü anlatan Hatimoğulları, “Birkaç gün içinde netlik kazanıp İzmir’le ilgili stratejimizi paylaşacağız.”

Hatimoğulları’nın açıklamasından satırbaşları şöyle:

“Türkiye’nin özlediği siyasi tablo bu salonun yapısında mevcut. İnsanların bir arada yaşayabileceği bir cennet bahçesi öneriyoruz. Eşit vatandaşlık haklarına dayalı demokratik bir Türkiye’yi inşa ederek birlikte yaşayabiliriz.

DEM Partisi olarak programımızın en değerli noktalarından biri adil, demokratik bir ekonomi programının uygulanmasıdır.

Biz kadınlar yaşadığımız şehirlerde özgür yaşamak istiyoruz. Özgürlüğümüz için örgütlenmeye ve çabalamaya devam edeceğiz.

Yerel seçimlere giderken en çok üzerinde durmamız gereken konulardan biri şehirlerin ekolojik durumudur. DEM Partisi olarak her şehrin afetlere dayanıklı hale getirilmesi çağrımızı her zaman yapacağız. İster şehri yönetelim, ister iktidar partisi, ister muhalefet partisi, afet yönetiminden asla taviz vermeyeceğiz.

Kayyım atanan belediyeleri geri almak için sadece oradaki halkın çalışması yeterli olmayacaktır. İzmir’den hep birlikte çalışmalıyız. Kayyım faşist otoriter rejimin ulaşabileceği en önemli noktadır. Kayyım, Türkiye’de erken dönemde elde edilen oy hakkının Kürtlerden alınması anlamına geliyor. Demokrasinin temel şartı seçme ve seçilme hakkıdır. Belediyelerimizi kendi irademizle, milletin iradesiyle yöneteceğiz.

Ön seçimle seçilen ve halk tarafından seçilen adaylarımız şu anda sahada çalışıyor.

Özellikle Batı için kentsel uzlaşmadan bahsettik. Bununla sadece siyasi partilerin bir araya gelmesinden bahsetmiyoruz. Demokratik yönetim, halkın, bölgedeki tüm dinamiklerin, kadınların, çocukların, farklı halkların, inançların yönetime katılımı anlamına gelir.
İzmir’de DEM Partisi olarak kentsel uzlaşma konusunda görüşmelerimizi sürdürüyoruz. “Birkaç gün içinde İzmir’e ilişkin stratejimizi netleştirip paylaşacağız.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu