Haber

Kazandıkları kupayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne takdim ettiler

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Finali 3.’sü Dr. Murat Mücahit Yentür İzmir Takımıyla Buluştu

Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Finali’nde 3. olarak büyük bir başarıya imza atan İzmir Grubu, kazandıkları kupadan memnun olduklarını belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentur ile paylaştı. İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Projesi (İZOP) kapsamında 30 ilçede düzenlenen turnuvaların ardından düzenlenen il turnuvasında birinci olan öğrenciler ulusal turnuvaya katılmaya hak kazandı. Turnuvaya katılmaya hak kazanan İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Takımı, 5. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Türkiye Finali’nde 74 il arasından üçüncü oldu. 723 öğrencinin katıldığı turnuvada İzmir’den 3 öğrenci çeşitli kategorilerde ikinci oldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bu tür anlamlı etkinliklerde bulunmalarının olumlu sonuçlarından bahseden Yentür, bu başarıda emeği geçen eğitimcilere teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

senirkent-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu