Haber

Genç tenisçiler sertifikalarını aldı

Çukurova Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında tenis eğitimi alan öğrenciler sertifikalarını aldılar. İlhan Darendelioğlu Tenis Kortu’nda düzenlenen törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Şu anda tenis kortlarımızın birçoğunda değerli hocalarımız eşliğinde yaz tenis okullarımız devam ediyor. Çocuklarımızın önemli bir kısmı okuyor. Hem yaz tatillerini doğru değerlendirip spor yapıyorlar hem de tenis gibi asil bir spora başlıyorlar.”

Yaz spor okulları için tesis tahsis eden tüm öğretmenlere, kulüplere ve çocuklarını spora yönlendiren velilere teşekkür eden Lider Soner Çetin, “12 farklı branşta açtığımız yaz spor okulları herkese örnek oluyor. Katılım açısından Çukurova Belediyesi farkı ortaya çıktı. Velilere de teşekkür ederim. İnşallah çocuklarımız burada bu spora güzel bir başlangıç ​​yapacaklar ve devam edecekler” dedi.

Başkan Soner Çetin de çocuklara seslenerek, “Spor yapmak yetmez. Elbette spor hayatın içinde olacak ama öncelik derslerde olacak. Tenis güzel bir spordur. Hayat boyu süren bir spordur. Bir yandan spor yapacaksınız, bir yandan da derslerinizi ihmal etmeyeceksiniz” dedi.

Başkan Soner Çetin, konuşmasının ardından çocukları tek tek tebrik ederek sertifikalarını verdi. Çok sayıda velinin hazır bulunduğu törene Tenis İl Temsilcisi Feridun Açan da katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cukurca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu