Haber

İYİ Parti Eskişehir Kurucu ve Yöneticileri Büyükerşen’i Ağırladı

İYİ Parti Eskişehir’in kurucuları, milletvekili aday adayları ve eski yöneticileri, merkez sağ siyasetin önde gelen isimleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükersen akşam yemeği için onu ağırladı. İYİ Parti üyeleri, Büyükerşen’e destek açıklaması yaparak “Yanındayız” mesajı verdi.

Başkan Büyükerşen, önceki akşam GÜZEL Parti üyeleri ve yeni kurulan partilerin katılımıyla verilen yemeğe davet edildi. ÂLÂ Partisi Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun yemekte Başkan Büyükerşen’e yönelik eleştirilerini kabul etmediklerini ve haksız bulduklarını belirten partililer, şu açıklamayı yaptı:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen sadece Eskişehir için değil, Türkiye için bir şans ve çok önemli bir varlık. Büyükerşen, Eskişehir’in kaderini değiştiren isimdir. Eskiden biz Eskişehirliler tozdan çamurdan nefes almazdık, bırakın bu şehre gelen turisti.Şehrin şehirleri standartlarında pırıl pırıl bir şehrimiz var.Yapılanları görmezden gelmek hatta daha fazlasını söylemek kabul edilemez.Yılmaz hocamızın yanındayız.Vizyonuyla. , Eskişehir’in geldiği nokta tartışılmaz.Yılmaz Hoca üzülürse Eskişehir de üzülür.Onun için bugün bir merkeze gelmek istedik.Milletvekili Bey siyasete yeni gelmiş olabilir ama biz büyük emeklerle bu partiyi kurduk.Üstelik UYGUN Parti Genel Başkanımız Meral Akşener de Yılmaz hocamızı çok seviyor ve sayıyor.Bizleri davet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.”

Partililere güzel sözlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Büyükerşen, şunları söyledi:

“Bugüne kadar yaptığımız hizmetleri hep siyasetin üzerinde düşünerek yaptık. 1999’da göreve geldiğim gün yani Genel Başkan olduğum gün parti rozetimi çıkardım ve bu anlayışla partiler üstü görevlerde bulundum. Bu yüzdendir.” Eskişehir halkı bize her zaman güvendi ve her zaman bize takviyeler verdi.Biz o inancı ve temeli asla boşa çıkarmadık.Çok çalıştık.Çalışmaya devam ediyoruz.Eskişehir ve Eskişehirlilerin terazisi çok hassastır ve her zaman doğruları tartar. Bunu iyi bilmek gerekiyor.Öte yandan YETERLİ Parti’nin kuruluşunda yapılacak mitinglere herkes kapılarını kapatırken biz salonlarımızı Meral Akşener Hanım için açtığımızı da hatırlatmak isterim. çok değer verdiğim biri.”

Konuşmaların ardından parti üyeleri tarafından çinilerden yapılan Atatürk silueti Başkan Büyükerşen’e takdim edildi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-yenisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu