Haber

İstanbul’da silah kaçakçılarına operasyon: Çok sayıda silah ele geçirildi

İstanbul Kağıthane, Ümraniye, Eyüpsultan ve Zeytinburnu ilçelerinde silah kaçakçılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında uzun namlulu ve seri ateşli silahların da bulunduğu çok sayıda silah ile 2 bin silahın yapımında kullanılabilecek malzeme ele geçirildi. Operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.

İstanbulValilikten yapılan açıklamaya göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, silah üreten, ticareti yapan ve kaçakçılığı yapan kişiler ile eylemlere katılan suç örgütlerine silah tedarik eden kişiler hakkında teknik ve fiziki gözetim gerçekleştirdi.

“10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI”

Bu çalışmaların ardından Kağıthane, Ümraniye, Eyüpsultan ve Zeytinburnu ilçelerinde belirlenen adresler için de benzer çalışmalar yapıldı.

zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

CİDDİ SİLAHLAR VE SİLAH ÜRETİMİNDE KULLANILAN MALZEMELER ELE GETİRİLDİ

Silahlı suç örgütlerine uzun namlulu silah sağlayan, aynı zamanda silah imalatı, ticareti ve sevkiyatı yapan şüphelilerin işyerleri, konutları ve araçlarında yapılan aramalarda, 2 adet uzun namlulu ateşli silah, 4 adet hızlı namlulu ateşli silah, Bu silahlara ait atış kabiliyeti ve şarjörlerin yanı sıra 51 adet seri ateşli silah bulunmuştur. ciddi silahlar ve bu silahlara ait şarjörler, 1 kaçak silah atölyesi, yaklaşık 2 bin silah üretecek bir sektör (silah gövdesi ve kızağı, yivli ve ayarlı namlu, tetik tertibatı, pim, yürütme yayı, şaft, çıkarıcı dahil çeşitli silah parçaları). ), 2 adet kurusıkı tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 25 adet tabanca şarjörü, 227 adet fişek, 30 adet kurusıkı silah, bu silahlara ait 29 adet şarjör, 1 adet test amaçlı doldurma boşaltma tenekesi ve 2 bin dolar paranın olduğu sanılmaktadır. Yanlışlıkla elde edilenlere el konuldu.

Yakalanan şüphelilerden NK ve A.Ç. Adı geçen şüpheliler hakkında adli kontrol hükümleri uygulanırken, AK, NT ve G.Ö. Söz konusu kişiler, sevk edildikleri yetkililer tarafından tutuklandı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan VS, EC, MA, SY ve TD isimli şüpheliler bugün adli makamlara sevk edildi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu