Teknoloji

Harvard fizikçisi açıkladı! Uzaylılarla temas çok yakın

Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen olmasına rağmen, Dünya dışında yaşam olduğuna dair bir kanıt henüz yok.

Ancak Harvard Üniversitesi Astronomi Bölüm Başkanı Prof. Avi Loeb’e göre dünya dışı bir cisim gezegenimize çoktan çarptı.

Harvard’da fizik profesörü olan Avi Loeb, Pasifik Okyanusu’na düşen meteor benzeri bir nesnenin küçük metal parçalarının uzaylılara ait olabileceğini söylüyor.

“Parçalar insanlara ait değil”

Loeb’e göre, 2014 yılında Pasifik Okyanusu’na düşen meteor benzeri bir UFO’nun bulunduğu yerde bulunan küçük metal modüller, potansiyel olarak yapay bir alaşım olabilir.

Haziran ayında Manus Adası açıklarındaki modülleri çıkarma çalışmasına öncülük eden fizikçi, “Bir uzay aracı olma ihtimali var.”söz konusu.

Uzaylılarla ilk temas çok yakın

Aynı zamanda Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi’ndeki Teori ve Hesaplama Enstitüsü’nün direktörü olan Loeb, bu ayki analizin sonuçlarının, insanlığın uzaylılarla “ilk temasını” “kesinlikle” ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Loeb, en az dört araştırma kurumunun şu anda bilimsel ekipmanlarını çalıştırdığını ve geri kazanılmış metal modüllerden alınan numuneler üzerinde çalıştığını bildirdi.

ABD Uzay Komutanlığından bilim adamlarının yaptığı analize göre, çoğunlukla 0,1 ila 0,7 mm çapındaki demir kürelerden oluşan 50 segment, büyük olasılıkla güneş sistemimizin dışından bir nesneden geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu