Ekonomi

Hartford Financial hisseleri fiyat hedefini 115 dolara yükseltti

Çarşamba günü CFRA, Hartford Financial Services (NYSE:HIG) üzerindeki Al notunu korudu ve hisse senedinin fiyat hedefini 105,00$’dan 115,00$’a yükseltti. Firmanın analisti, hedef fiyatın yükseltilmesine gerekçe olarak mal sigortası şirketinin faaliyet gelirlerinde büyüme potansiyelini ve sigortalama sonuçlarındaki iyileşmeleri gösterdi.

Yeni fiyat hedefi, firmanın 0,05 $ artışla 11,45 $’a yükseltilen 2025 yılı hisse başına faaliyet kazancı (EPS) tahmininin 10 katı üzerinden hisselerin değerlemesini temsil ediyor. Ayrıca hisse senedini, bir önceki tahmine göre 0,15 dolar artışla 10,05 dolar olan güncellenmiş 2024 işletme EPS tahmininin 11,4 katı olarak değerlendiriyor. Bu çarpanlar, üç yıllık ortalama 10 kat ve emsal ortalaması olan 15,3 kat ile karşılaştırılmaktadır.

CFRA’nın analizi, Hartford Financial Services’in emsallerine kıyasla şu anda değerinin altında olduğunu göstermektedir. Bu değerlendirme, CFRA’nın 2025 işletme EPS tahmininin yaklaşık 8,7 katından işlem gören sigortacının mevcut hisse fiyatına ve %1,9’luk temettü verimine dayanmaktadır.

Firma, Hartford Financial Services’in hem 2024 hem de 2025 yıllarında %8-%12 arasında bir faaliyet geliri büyümesi elde edeceğini öngörmektedir. Bu büyüme oranının şirketin birçok emsalinden daha yüksek olacağı öngörülüyor. Ayrıca analist, Hartford’un temel mal sigortası sonuçlarında bir iyileşme göreceğini ve bunun da hisse senedinin emsal şirketlerle arasındaki değerleme farkını daraltması için bir katalizör görevi görebileceğini düşünüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu