Haber

Hamas Sözcüsü: “Sivilleri uyurken öldürmeyi nasıl haklı çıkaracaksınız?” Soruyu duyunca röportajı sonlandırdı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken Hamas Sözcüsü Gazi Hamad Beyrut’ta BBC’ye röportaj verdi. Hamad, sunucuya 21 günlük süreçte hayatını kaybeden İsraillileri hatırlatarak, “Sivilleri uyurken öldürmeyi nasıl meşrulaştıracaksınız?” diye sordu. sorusuna tepki göstererek yayını sonlandırdı.

GAZZE’DE 7 BİNDEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. Okulları, konutları ve camileri bombalayan İsrail, son olarak sivillerin sığındığı hastaneyi de vurarak yüzlerce insanı katletti. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında Gazze’de 7 binden fazla kişinin öldüğünü, 12 binden fazla kişinin de yaralandığını duyurdu. Gazze’den düzenlenen saldırılarda 310’u asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldürüldüğü, 5.132 İsraillinin yaralandığı bildirildi.

RÖPORTAJI BİTİREN SORU

Dünyanın gözleri bölgedeki gelişmeler üzerindeyken Hamas Sözcüsü Gazi Hamad, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta BBC muhabiri Hugo Bachega ile röportaj gerçekleştirdi. Hamad, sunucunun şu sorusuna yanıt verdi: “Sivilleri uyurken öldürmeyi nasıl haklı çıkaracaksınız?” ‘ sorusuna tepki gösterdi. Grubunun kasıtlı olarak sivilleri hedef almadığını belirten Hamad, sunucunun ısrarı üzerine, “Sivillerin öldürülmesi yönünde bir talimat verilmedi. Böyle bir niyetimiz yoktu. Röportajı bitirmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu