Haber

CHP’de iç savaş büyüyor! Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na karşı dinlendi

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP’de kriz dinmiyor. Koltuk kavgasının taraflarından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yeni bir açıklama gelirken, Kılıçdaroğlu’nun zorlu bir süreç geçirdiği düşünülüyor.

İMAMOĞLU’DAN KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME BEYANI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmüştü. Fatih Sultan Mehmet’in 542 yıl önce poz vererek hazırladığı Costanzo da Ferrara madalyonu, dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla ziyarete açıldı. İmamoğlu, açılış öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İmamoğlu, Çarşamba günü Ankara’da Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin sorulması üzerine dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

YAPILAN İHLALLER YETERLİ DEĞİL

İBB Lideri İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamada yapılan saldırıları görmediğini ifade etti. İmamoğlu konuyla ilgili olarak, “CHP ittifaka öncülük ettiği gibi bugün de değişime ve dönüşüme öncülük etmeli, öncü hamle ve hamleler yapmalıdır. Tabii o konuşmanın ana fikri çok değerli Genel Başkanım Sayın Kemal Bey’dir. Kılıçdaroğlu, değişim parametrelerinin ne olması gerektiğine dair düşüncelerimin aşamalarını kendisiyle paylaştım.” terimleri kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun diğer açıklamaları şöyle oldu:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu