Haber

Bursa’da 3 Araç Yandı

Bursa’da hem seyir halindeki hem de park halindeki 3 farklı araç alev aldı. İtfaiye ekipleri alevleri söndürse de araçlar kullanılamaz hale geldi.

İlk olay, merkez Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesi Okul Caddesi’nde meydana geldi. Otomobilin ateş topuna dönüştüğünü gören vatandaşlar itfaiyeden yardım istedi. Araç zaman zaman patlarken, itfaiye ekipleri tarafından söndürülen araç ise küle döndü.

Bu sırada akşam saatlerinde merkez Osmangazi ilçesine bağlı Doburca Mahallesi’nde seyir halindeki bir otomobil alev aldı. İtfaiye ekipleri kısa sürede müdahale etse de otomobil kullanılamaz hale geldi.

Son olay ise merkez Osmangazi ilçesi Dikkaldırım Hayran Caddesi üzerinde meydana geldi. Hafif ticari araçtan dumanlar çıktığını gören sürücü, aracını emniyet şeridine çekti. Kısa sürede motor bölümünden çıkan alevler aracın her yerini sararken, diğer sürücüler itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürülürken, araç kullanılamaz hale geldi.

Polis 3 farklı yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Öte yandan yetkililer, kış mevsiminin yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte araç motorlarındaki arızaların yangınlara yol açtığını ve araç bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiğini kaydetti. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu