Ekonomi

Yozgat Ziraat Odası Başkanı: Çiftçiler ÇKS kayıtlarını yenilemeli

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, çiftçileri 2024 üretim yılı için Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) başvurularını yenilemeleri konusunda uyardı.

Açıkgöz, Yozgat Ziraat Odası’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, ÇKS kayıt yenileme işlemlerinin 1 Eylül’de başladığını ve 2 Ocak 2024’te sona ereceğini belirtti.

Yozgat’ın merkez ilçesine bağlı 13 köyde tapuların revize edildiğini anlatan Açıkgöz, “Tapu yenileme yapılan köylerdeki çiftçilerimizin tüm kayıt işlemlerini tamamlamaları ve kiralamışlarsa kira sözleşmelerini yenilemeleri gerekiyor. Diğer köylerdeki çiftçilerimiz e-devlet üzerinden kayıtlarını yenileyebiliyor. Bu konuda odamızdaki personelimiz çiftçilere kayıt yenileme konusunda yardımcı oluyor.” Yardımcı olur.” dedi.

Açıkgöz, ÇKS kaydını yenilemeyen çiftçilerin verilen desteklerden yararlanamayacağını vurgulayarak, “Çiftçilerimizin mağdur edilmemesi adına son güne bırakmadan kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. Bunun dışında; Çiftçilerimizin de odaya yıllık üyelik aidatını ödemeleri gerekiyor. Odadaki üyeliklerini güncellemedikleri takdirde üyeliklerini askıya alıyoruz. Tarım ve Orman Müdürlüklerine de bildirimde bulunuyoruz. “Devlet bu destandan yararlanamaz.” söz konusu.

gulnarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu