Haber

Ukrayna’ya düzenlenen saldırıda 2 İskender-M füzesi kullanıldı

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’nın dün Dnipro kentine düzenlediği saldırıda 2 adet İskender-M balistik füze kullandığını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Rus güçlerinin son 24 saatte Ukrayna’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırılar değerlendirildi.

Rusya’nın dün Dnipro kentine 2 adet İskender-M balistik füzesi ile saldırdığı belirtilen açıklamada, “Ayrıca düşman birliklerimizin mevzi ve yerleşim yerlerine 11 hava saldırısı düzenlemiş, çok namlulu roketatardan 38 el ateş etmiştir. sistemler.” kelime kullanıldı.

Açıklamada, saldırılar sonucunda sivillerin hayatını kaybettiği, konutlar ile diğer sivil ve idari yapıların yıkıldığı belirtildi.

Açıklamada, son gün cephede 27 çatışma yaşandığı da kaydedildi.

Açıklamada, Ukrayna Hava Kuvvetleri’nin Rus asker, silah ve teçhizatının yoğun olduğu bölgeleri son 24 saatte 3 kez bombaladığı, Ukrayna füze ve topçu birliklerinin Ruslara ait 8 topçu aracı, 2 telsizi vurduğu belirtildi. elektronik harp istasyonları, bir mühimmat ve yakıt tankları.

“Ruslar tahıl terminalini bombaladı”

Herson Bölgesi Askeri İdare Lideri Aleksandr Prokudin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rus ordusunun dün Herson bölgesine havan topu, tank, uçak ve insansız hava araçlarından 126 top mermisi atarak 29 baskın düzenlediğini söyledi.

Rus güçlerinin Herson kentine 11 top mermisi attığına dikkati çeken Prokudin, “Rus askerleri bölgedeki yerleşim yerleri ve Berislav ilçesindeki tahıl terminalinin bulunduğu alanı bombaladı.” ifadesini verdi.

Prokudin, saldırılarda 4 kişinin yaralandığını bildirdi.

haber-kadisehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu