Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek’teki Müslümanlarla Buluştu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, temaslarda bulunmak üzere geldiği Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Cuma namazını Gazi Hüsrev Beyefendi Camii’nde kıldı. Kurtulmuş, namazın ardından Bosnalı Müslümanlarla bir araya geldi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Bosna Hersek Temsil Meclisi ziyaretinin ardından cuma namazı için Gazi Hüsrev Beyefendi Camii’ne gitti. Cuma namazını burada kıldıran Kurtulmuş’a, Bosna Hersek Halk Meclisi Lideri Kemal Ademoviç, Bosna Hersek İslam Birliği Milletvekili Reis-ul Ulema Enes Ljevakoviç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar eşlik etti. Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Kümesi. Kendisine, lideri ve AK Parti Bursa Milletvekili Refik İhtimam da eşlik etti.

Namazın ardından TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saraybosna’da Müslümanlarla bir araya gelerek sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Kurtulmuş ayrıca caminin bulunduğu külliyede bulunan Gazi Hüsrev Bey Türbesi ve Kurşunlu Medresesi’ni de gezdikten sonra Başçarşı’da esnafla selamlaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu