Haber

Son dakika! LGS 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2024 yılı LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar olarak belirlendiğini duyurdu. Tekin, “Bu kararla öğrencilerimizin sınava tatilden önce girmelerini istedik ve daha fazlasının yapılmasını istedik. Daha da önemlisi öğrencilerimizin ve velilerimizin hem tatil hazırlıklarını hem de yaz tatili planlarını yaparken zihinsel olarak daha rahat olmalarını istedik.” söz konusu.

SÜRE 14 HAZİRAN’DA BİTECEK

2023-2024 eğitim-öğretim yılının 14 Haziran’da karne dağıtımıyla tamamlanacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı (MEB) Yusuf Tekin, 15 Haziran Cumartesi gününün Kurban Bayramı arifesi olduğunu söyledi. Bu konuyla ilgili Tekin, 2024 yılında yapacakları LGS kapsamında merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar olarak belirlendiğini belirterek, süreç hakkında bilgi verdi.

“SORULARIN SAYISINDA VE ŞEKLİNDE DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK”

Tekin, “Bu kararla öğrencilerimizin tatilden önce sınava girmelerini, daha da önemlisi öğrencilerimizin ve velilerimizin hem tatil hazırlıklarını hem de yaz tatili planlarını yaparken zihinsel olarak daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran’da yapılacak olan LGS sınavının soru sayısında ve soru biçiminde bir değişiklik olmayacağını bilin. “Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olarak, sınavda yer alan bahisler ve kazanımlara göre hazırlanacaktır. Sekizinci sınıf müfredatı.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, sınav takvimi ve sürecine ilişkin çalışma ve duyuruları uygun oldukça paylaşmaya devam edeceklerini belirtti.

haber-gediz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu