Haber

prof. Dr. Gürkan: Bu adam şehzade değil, üniformaya aldanmayın.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın fotoğrafını paylaşan ve “Afrika Prensi” olarak anılan Özgürlük Jacob Ceasar’ın “eski gece kulübü işletmecisi ve müteahhidi” olduğu ortaya çıktı. Paylaşım sosyal medyada gündem oldu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “Afrika’nın Prensi” dediği Hürriyet Jacob Ceasar ile görüştüğünü duyurdu.

Savaş paylaşımında, “Dünyanın her yerinden destek görmekten umutluyuz. Yaşadığımız deprem felaketinin ardından şehrimize katkılarından dolayı Afrika Prensi Freedom Jacob Ceasar’a teşekkür ediyorum” dedi.


‘ÜNİFORMA YANLIŞ GÖSTERİYOR’

Tarihçi Prof. Dr. Emrah Sefa Gürkan, Savaş’ın Afrika Prensi dediği Özgürlük Jacob Ceasar’ın ‘eski bir gece kulübü işletmecisi ve müteahhidi’ olduğunu yazdı.

prof. Dr. Gürkan yaptığı paylaşımda, “Kıtanın değil, ülkenin prensi olacak, formayı unutmayın” dedi.

Gürkan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bu adam bir prens değil, tüm kıtanın değil, ülkenin prensi olacak. Bu, gece kulübü işletmekten müteahhitliğe geçen ilginç bir iş adamı. Giydiğiniz üniformaya aldanmayın. Katkısı oldu mu olmadı mı bilemem ama bir oğlu var Nijerya kralı prens o yüzden kendine böyle sahte bir kişilik yaratan birinin biraz dikkatli olması gerekebilir ilginç bir adam. adam, ama onun Allahı var.” dedi.

Savaş’ın paylaşımına “Prens değil, sıradan bir Ganalı. Giydiği kıyafet de resmi değil ve “Gana’da herkes aynı kıyafeti giyebilir” şeklinde çok sayıda yorum yazıldı. (HABER MERKEZİ) )

haberkarpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu