Haber

Ordu’da trafik denetimlerinde 13 bin 761 araç kontrol edildi

Ordu’da polis gruplarının trafik kazalarını azaltmak amacıyla gerçekleştirdiği kontrollerde, son bir haftada 13 bin 761 araç ve sürücüsü denetlendi.

Polisten yapılan açıklamada, Ordu genelinde son bir haftada 32 yaralanmalı trafik kazası meydana geldiği ve bu kazalarda 62 kişinin yaralandığı bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince trafik kazalarının azaltılmasına yönelik yapılan kontroller kapsamında 42 sürücüye alkollü araç kullanmak, 84 sürücüye modifiye araç kullanmak, 27 sürücüye ise drift ve uygunsuz şerit değiştirmek suçlamasıyla dava açıldı. 215 sürücüye kırmızı ışık ihlali, 1.69 sürücüye ise alkollü araç kullanmaktan dava açıldı. 59 sürücüye hız limitini aştığı gerekçesiyle, 59 sürücüye araç kullanırken cep telefonuyla konuştuğu için, 189 sürücüye emniyet kemeri takmadığı için, 89 sürücüye ise kask takmadığı için ceza uygulandı.

Ekipler tarafından yapılan diğer kontrollerin yanı sıra toplam 13 bin 761 araçta inceleme yapıldı, 2 bin 808 araç sürücüsüne çeşitli unsurlarla işlem yapıldı, 25 araç trafikten men edildi, 42 araç sürücüsünün ehliyetleri geri alındı. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu