Ekonomi

Netflix’ten 30’dan fazla ülkede indirimler

Netflix, son haftalarda üç düzineden fazla ülkede hizmet maliyetini düşürdü.

Online yayıncılık şirketi, son dönemde Türkiye’de yaptığı fiyat artışlarıyla gündeme geldi. Abonelik paketlerindeki fiyat artışı yıllık bazda yüzde 139’a ulaştı.

Yayınevinin son fiyat indirimleri Yemen, Ürdün, Libya ve İran gibi Orta Doğu ülkeleri; Kenya dahil olmak üzere Sahra Altı Afrika pazarlarını ve Hırvatistan, Slovenya ve Bulgaristan gibi Avrupa ülkelerini kapsamaktadır.

Abonelik fiyatları Latin Amerika’da, Nikaragua, Ekvador, Venezuela gibi ülkelerde ve Malezya, Endonezya, Tayland ve Filipinler gibi Asya’nın bazı bölgelerinde de düştü.

Fiyatı yarıya indirilen kategoriler var

Bu pazarlar için Netflix’in makul üyelik kategorilerinde indirimler geçerli olurken, bazı durumlarda abonelik fiyatlarının yarıya inmesi dikkat çekiyor.

Küresel yayıncılık sektörü ise son dönemde artan maliyetleri içerik kalitesiyle açıkladı. Son çeyrekte birçok şirket abonelik fiyatlarını artırdı.

UBS Group AG’de bir medya ve eğlence analisti olan John Hodulik, “Sadece Netflix için değil, yayın endüstrisi için kesinlikle en son trendlere aykırı. Bu yüzde kesintilerinden bazıları oldukça sağlam,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu