Haber

Mansur Yavaş’ın adaylık sorusuna canlı yayında verdiği yanıt: Kabul edebilirim

gözler 6 Tablo 2 Mart Perşembe günü “Cumhurbaşkanı adaylığı” gündemiyle gündeme gelecek bir toplantıya çevrildi. Altı cumhurbaşkanı adaylığı ilk kez isimler üzerinden değerlendirecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtladı.

“6’LI TABLOSUNUN EN İYİ KARARI VERECEĞİNE İNANIYORUM”

Yavaş adaylıkla ilgili bir soruya ise “Başkanımız aday olursa biz onun arkasındayız, 6’ncı Tablo başka bir aday gösterirse yine onun arkasındayız ama 6’ncı Tablo başka bir karar alırsa ben onun arkasındayım” dedi. Böyle bir talebim yok ama bunu görev kabul edebilirim, oy birliği ile böyle bir karar alınır. 6. Masanın en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Ben işime odaklandım” dedi.

AKŞENER KILIÇDAROĞLU İLE BULUŞTU

İki parti arasında karşılıklı açıklamalar ve cumhurbaşkanlığı adaylığı görüşmeleri sürerken dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener gündeme geldi. Akşener, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile makamında bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu