Haber

Korhan Berzeg’in evinin yakınında kafatası ve kemik parçaları bulundu

Balıkesir Gönen’de geçen yıl haziran ayında sabah yürüyüşü için evinden çıktıktan sonra haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg’e ait olduğu değerlendirilen yeni kemik parçalarına ulaşıldı.

Jandarma, Berzeg’e ait kemik ve kıyafet parçalarının yanı sıra Korhan Berzeg’in kimlik ve banka kartlarının bulunduğu kırsal Armutlu ve Gelgeç mahalleleri arasındaki Fındıklı Deresi mevkisinde engebeli ve orman örtüsünün yoğun olduğu bölgede 5 gün önce başlayan incelemelerini sürdürdü.

Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, kaybolduktan 312 gün sonra bulunan kemik parçalarının, kızından alınan DNA örneği ile eşleşmesiyle, öldüğü kesinleşen Berzeg’e ilişkin aramaların 5. gününde tırmıklarla arama yapan ekipler, kafatası parçası ile 3 kemik daha buldu.

Kemiklerin diğer bulunanlarla bağlantısının olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul’a gönderildiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Armutlu Mahallesi’ndeki evinden 17 Haziran 2023’te sabah yürüyüşü yapmak için köpeği “Tina” ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg için arama çalışması başlatılmıştı.

Ekipler, Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde su kuyuları, dere yatakları ve mağaralarda günlerce Berzeg ve köpeğini aramış ancak herhangi bir ize rastlayamamıştı.

Geyikli ile Armutlu mahalleleri arasında 29 Ağustos’ta bir vatandaşın fark ettiği köpeğin “Tina” olduğu, Berzeg ailesi tarafından teşhis edilmişti. Köpeğin, sağlıklı ve bakımlı olduğu belirlenmişti. Küresel konumlama sistemi (GPS) cihazı takılan köpeğin araziye bırakılmasından da herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı.

Armutlu’ya yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta, 23 Nisan’da, mahalle sakinleri tarafından kemik ve kıyafet parçaları ile kimlik ve banka kartları bulunarak, ekipler tarafından incelemeye alınmıştı.

Korhan Berzeg’in eşi Angela ve kızı Nisa Berzeg’in Gönen’e gelerek DNA örnekleri vermiş, bu numuneler laboratuvar incelemesi için İstanbul’a gönderilmişti. İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan çalışmada, kemik parçalarından alınan DNA’nın Nisa Berzeg’den alınan DNA ile eşleştiği tespit edilmişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu