Haber

Kocasinan Belediyesi, Bağdat Caddesi ile Çınarcık Caddesi’nin kesiştiği noktada kavşak düzenlemesini tamamladı.

Kocasinan Belediyesi, şehrin trafik akışını rahatlatmak amacıyla Bağdat Caddesi ile Çınarcık Caddesi kavşağında bulunan kavşak düzenleme çalışmasını gece-gündüz 24 saat vardiyalı çalışarak 40 saat gibi kısa bir sürede tamamladı. Asfalt çalışmalarını gece gündüz inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri için gece gündüz büyük bir kararlılıkla çalıştıklarını belirterek, kavşak çalışmasıyla şehre daha konforlu ulaşım sunduklarını söyledi.

Hafta sonu boyunca gece gündüz demeden çalışmaları büyük bir titizlikle takip eden Önder Çolakbayrakdar, işçilerle sohbet ederek onlara baklava ikram etti. Ziyagökalp ve Yenidoğan Kentsel Dönüşüm Alanı içindeki Bağdat Caddesi’ni Ali İhsan Alçı Bulvarı’na bağlayan Kudüs Caddesi’ndeki çalışmaları adım adım inceleyen Lider Çolakbayrakdar, gece incelemesinde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Teknik İşler Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor Teknik Çalışmalar Kahraman ekiplerimizle birlikte yol çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.Bağdat Caddesi’ni Ali İhsan Alçı Bulvarı’na bağlayan kentsel dönüşüm alanı içerisinde yer alan Kudüs Caddesi’nde çalışmalarımız sona eriyor. Bağdat Caddesi’ndeki olağan trafiği bir ölçüde değiştiriyoruz. Bu değişiklik daha konforlu, trafiğe daha uygun. Akış sağlayacak. Bağdat Caddesi ile Çınarcık Caddesi’nin kesiştiği noktada kavşak hazırlığı yapıyoruz. Kudüs Caddesi bizim için daha uygun bir cadde. Kentsel dönüşümle yaptık, gecekonduları yıkıp Ali İhsan Bulvarı’na, oradan da Bekir Yıldız Bulvarı’na bağlanan caddeyi yaptık. “Çok güzel olacak. Şehrimize güzel olsun” dedi. Gün boyu çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Kayseri için gece gündüz büyük bir kararlılıkla çalıştıklarının altını çizerek; “Ziyagökalp ve Yenidoğan Mahalleleri’nin kentsel dönüşüm alanındayız. Burası daha önce gecekondularla dolu, sokağı olmayan bir bölgeydi. Çok şükür gecekonduların imar çalışmaları tamamlandı ve özgün bir caddeyle Kudüs Caddesi oldu. Artık Kudüs Caddesi oldu. Yol tamamlanarak asfalt çalışmalarında sona gelindi.”Dün sabah saatlerinde başlayan yol yapım ve asfalt çalışmaları 30 saati aşkın süredir aralıksız devam ediyor. Bugün asfalt çalışmaları tamamlanıncaya kadar çalışmalarımız devam edecek. Bağdat Caddesi’ni Ali İhsan Alçı Bulvarı’na bağlayan çalışma, hava koşulları izin verdiği sürece 20 saat boyunca devam edecek. “Kasım Pazartesi günü trafiğe açılacak. Akıllı kavşakla burası gezi ulaşımına kavuşacak” dedi.

Çağdaş belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, yaptıkları yol ve kaldırım çalışmalarıyla sadece Kocasinanlılara değil tüm şehre daha kaliteli hizmet sunduklarını sözlerine ekledi.

Vatandaşlar, belediyenin sunduğu hizmetlerden memnun olduklarını belirterek, Kudüs Caddesi ve akıllı kavşak sayesinde daha konforlu ve keyifli ulaşım imkanı sağladıklarını belirterek Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu