Haber

İstanbul Hadımköy Gişelerinde 18 Kaçak Göçmen Yakalandı

İstanbul Hadımköy gişelerinde durdurulan 2 araçta yapılan aramada 18 kaçak göçmen yakalandı. Gözaltına alınan araç sürücüleri CB ve MK’ye 103 bin lira idari para cezası ile tutuklandı. Gökmenler, ülkelerine gönderilmek üzere geri gönderme merkezine teslim edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte çalışma göçmen kaçakçılığı kabahatlerinin önlenmesi için çalışma yürüttü. Araştırmada sınır illerine sık sık gittikleri belirlenen iki araç ve sürücülerini takibe alan ekipler, söz konusu araçların düzensiz göçmen sevkinde kullanıldığını belirledi.

Yapılan incelemede, yakalanan kaçak göçmenlerin kaçak yollardan yurt dışına çıkmak için gittikleri Yunanistan sınırını geçemeyince kişi başı 5 bin lira ödenerek İstanbul’a geri getirildikleri belirlendi. Koruma altına alınan kaçak göçmenler, geri gönderme merkezine teslim edildi.

Yabancılar ve Uluslararası Savunma Kanunu kapsamında 103 bin 320 lira para cezasına çarptırılan CB ve MK, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldıkları hakimlik tarafından tutuklandı.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu