Ekonomi

Google, siber güvenliğe yapay zeka getiriyor

HANDE BERKTAN

Mart ayında Microsoft, GPT-4 de dahil olmak üzere OpenAI’nin üretken yapay zeka modellerini kullanarak tehdit istihbaratını “özetlemeyi” ve “anlamlandırmayı” amaçlayan yeni bir araç olan Security Copilot’u piyasaya sürdü. Google’daki bir başka teknoloji devi, Sec-PaLM adlı özel bir “güvenlik” AI dil modeli tarafından desteklenen bir siber güvenlik paketi olan Cloud Security AI Workbench’i duyurdu.

Cloud Security AI Workbench, yazılım açıkları, kötü amaçlı yazılımlar, tehdit göstergeleri ve davranışsal tehdit aktörü profilleri hakkında güvenlik zekası sağlar.

“Üretken yapay zeka son zamanlarda hayal gücünü ele geçirmiş olsa da Sec-PaLM, Google ve DeepMind tarafından yıllarca süren temel yapay zeka araştırmalarına ve güvenlik ekiplerimizin derin uzmanlığına dayanmaktadır. Üretken yapay zekayı güvenliğe uygulamanın gücünü daha yeni anlamaya başlıyoruz. ,” şirket bir blog yazısında yazdı. ve bu uzmanlığı müşterilerimiz için kullanmaya devam etmeyi ve güvenlik topluluğunda ilerleme kaydetmeyi dört gözle bekliyoruz.” kelimeler yer aldı.

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft’un yapay zeka tabanlı siber güvenlik sistemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, üretken yapay zekanın güvenlik profesyonellerini yeni tehditlerle başa çıkmak için donatacağı belirtildi.

haberortahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu