Teknoloji

Google açıkladı: Bir YouTube özelliği daha resmen yolun sonuna geldi

Bir YouTube özelliği daha ömrünün sonuna geldi. Şirket bir blog gönderisinde açıkladı. YouTube Stories’in sonlandırıldığını duyurdu . Şirkete göre kullanıcılar 26 Haziran’dan itibaren Hikaye paylaşamayacak. Özellik de bu tarihten yedi gün sonra resmi olarak kapatılacak. Bu nedenle, YouTube’da yayınlamak istediğiniz düzensiz bir şey varsa, fazla zamanınız kalmayabilir.

Şirket, Shorts, Canlı Yayın ve Topluluk gibi diğer özelliklerin, temelde platformdaki içerik oluşturuculara izleyicileriyle etkileşim kurmak için ihtiyaç duydukları araçları sağladığı için Hikayeleri kullanımdan kaldırdığını belirtiyor.Hikayeler kullanımdan kaldırıldığı için YouTube’da içerik geliştirmeye olanak sağlayan bu temel özelliklere öncelik verilecektir.

Ancak, YouTube’un açıklaması odak kaydırma kısmına ağırlık verse de, özelliğin Muhtemelen fazla kullanılmadığı için kaldırıldığı varsayılabilir.Hikayeler, Instagram’da görmeyi beklediğiniz şeylerden biri olsa da, YouTube gibi bir platformda pek beklenen bir özellik değildi.

Duyuru sırasında şirket ayrıca “yıl boyunca” hem Shorts hem de Community gönderileri için yeni özellikler yayınlayacağını belirtti: Kısa videolar ve Topluluk gönderileri için yıl boyunca duyurulacak yeni özelliklerle, YouTube takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olacak yeni ve yenilikçi araçlara yatırım yapmaya kararlıyız. Topluluk gönderileri, Kısa videolar, canlı yayınlar ve uzun biçimli içerik gibi tüm bu biçimlerle neler yarattığınızı görmek için sabırsızlanıyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu