Haber

Emre Başbuğ kimdir? Yeni Kırıkkale Emniyet Müdürü Emre Başbuğ kaç yaşında ve nereli? Emre Başbuğ’un hayatı ve biyografisi!

Emre Başbuğ kimdir? Sorusu, Resmi Gazete’de yayımlanan atamaların ardından gündeme gelen sorular arasında yer alıyor. Yeni İzmir Polisi Celal Sel Dinç’le ilgili ayrıntılar birçok kişi tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan emniyet müdürlüğü kararnamesine göre 52 ilin emniyet müdürleri değişti. Peki Emre Başbuğ kimdir? Yeni Kırıkkale Emniyet Müdürü Emre Başbuğ kaç yaşında ve nereli? Emre Başbuğ’un hayatı ve biyografisi!

EMRE BAŞBUĞ KİMDİR?

Emre Başbuğ, 2 Ağustos’ta yayımlanan Resmi Gazete kararıyla Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Emre Başbuğ, 1971 yılında Sivas’ın Divriği ilçesinde doğdu. Eğitimine 1985 yılında Afyon Polis Koleji’nde, ardından 1989 yılında Polis Akademisi’nde devam etti. 1993 yılında mezun olunca Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı.

Askerlik görevini 1995-1996 yıllarında yedek subay olarak Diyarbakır’da tamamladı. 15 yılı istihbarat teşkilatında olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Ankara, Diyarbakır, Bursa, Kayseri, Hakkari ve Ankara illerinde görev yaptı. Toplamda 3 yıl olmak üzere iki kez Birleşmiş Milletler Misyonlarında görev yaptı. 02.07.2018 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek, Cumhurbaşkanlığı ile Şırnak Emniyet Müdürü olarak atanana kadar Teftiş Kurulu ekibinin resmi görev yeri olması kaydıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde görevine devam etti. 19.09.2019 tarihli onay.

07.07.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı onayı ile Gaziantep Emniyet Müdürü olarak atandı. Halen Kırıkkale Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktadır.

habersoke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu