Haber

ECZACILAR İSKENDERUN’DA DEPREM MAĞDURLARINA KONTEYNER ECZANE KURDU

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın İskenderun ilçesinde yakınlarını kaybeden ve evleri hasar gören istekli eczacılar konteyner eczane kurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yakınlarını kaybeden ve hasar gören binalarda hayatta kalan eczacılar, depremzedelere ilaç sağlamak için harekete geçti. İskenderun Teknik Üniversitesi yerleşkesindeki 2 prefabrik binaya yerleştirilen ve Hatay Eczacı Odası İskenderun Temsilciliği tarafından tasnif edilen ilaçların dağıtımına başlandı. İlaçların reçeteye gerek olmaksızın beyan üzerine ücretsiz olarak alınabildiği konteyner eczanede bebek maması, kişisel hijyen malzemeleri ve bebek bezi takviyeleri de sunuluyor. Konteynerde verilen hizmetlere diğer illerden eczacılar da katkı sağlıyor.

‘DEPREMİN İÇİNDEYİZ’

Hatay Eczacılar Odası İskenderun Temsilcisi Ahmet Türen, sahra eczanesi olarak hizmet verdiklerini kaydederek, “Bizler de deprem mağduruyuz. Ailelerimizi buradan tahliye ettikten sonra vatandaşların ilaç hizmetlerini karşılamak için neler yapabileceğimizi organize ettik. İskenderun Eczacı Odası olarak vatandaşlarımızın hizmetine koştuk.Eczaneden alabilecekleri tüm ilaç ve malzemeleri ücretsiz dağıttık.Tüm vatandaşlarımıza duyurular yapıldı.Bu bölgeye gelen tüm sağlık hizmetleri de ilaçlarını buradan alıyorlar.Türkiye’nin her yerinden eczacılarımız düzenli olarak geliyorlar.Gelip arabalarının içinde yatıyorlar.Yaralarımızı sarmaya çalışıyorlar.Tamamen gönüllü eczacılardan oluşuyor.Hatay’ın depremde ağır yaralandığını kaydeden Türen, sözlerine şöyle devam etti: farklı bölgelerde konteyner eczaneler kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu