Haber

Çin Sağanak ve Fırtınalar için Kırmızı Alarm Vermeye Devam Ediyor

Çin’in güneydoğusundaki Fujian eyaleti, Fuzhou’nun merkezi, Fuzhou’nun Jin’an semtinde su basmış bir sokakta bir araba ilerliyor, 29 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Wei Peiquan/Xinhua)

PEKİN, 30 Temmuz (Xinhua) — Çin Ulusal Meteoroloji Merkezi (NMC), Pazar günü ülkenin en yüksek hava durumu uyarısı olan kırmızı alarmı yineleyerek şiddetli yağmur ve fırtına uyarısını sürdürdü.

Meteoroloji merkezine göre, Pazar günü saat 14:00’den Pazartesi günü 14:00’e kadar Hebei, Pekin, Tianjin, Shanxi, Henan, Shandong, Anhui, Hubei, Hunan, Fujian, Guangxi, Yunnan, Sichuan, Heilongjiang’da şiddetli şiddet olayları meydana geldi. , Jilin ve Sincan. Sağanak ve fırtına bekleniyor.

Bu bölgelerin bazı kesimlerinde sağanak ve fırtınanın eşlik edeceği maksimum yağış miktarının saatte 60 milimetreyi aşacağı tahmin ediliyor.

Merkez, yerel yetkililerden acil durum ve kurtarma sorumluluklarını aktif olarak yerine getirmelerini istedi.

Toplantı, ders ve fazla mesailerin ölçülü olmasını öneren Ulusal Meteoroloji Merkezi, sel, toprak kayması ve çamur kayması gibi olası afetlere karşı önlem alınması çağrısında bulundu.

Çin’de kullanılan dört aşamalı renk kodlu hava durumu uyarı sisteminde kırmızı en şiddetli uyarıyı gösterirken onu turuncu, sarı ve mavi takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu