Haber

Bakan Soylu’nun “Pis ellerinizi üzerimizden çek” dediği ABD Büyükelçisi, İstanbul Boğazı’nda demirli savaş gemisine bindi.

İçişleri BakanıSüleyman Soylu, güvenlik tehditleri nedeniyle konsoloslukların birer birer kapatıldığı sırada ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake’i hedef alan açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE’Yİ TASARLAYACAKLARINI SANDILAR AMA…”

Bakan Soylu, “Türkiye’nin böyle bir talihsizliği var, Türkiye’ye gelen her Amerikan Büyükelçisi ‘Ben Türkiye’de nasıl darbe yaparım? ne yapabilirim, ne yapabilirim, türkiye’ye nasıl zarar verebilirim, atalarıma nasıl fayda sağlayabilirim, bu yıllardır türkiye’nin en önemli talihsizliklerinden biridir ve bu hep böyle olmuştur, aynısını avrupa’da da yapıyorlar. , Avrupa’yı, Amerikan büyükelçiliğini onlar yönetiyor Avrupalılar bu söze kızmıyor Adam onların oyununu bozdu Recep Tayyip Erdoğan Türkiye böyleymiş zannediyorlardı ki oturur kasırga oynarlar, gurbet kurarlar. Bank.

“KİRLİ ELLERİNİZİ TÜRKİYE’YE KOYUN”

Buradan Amerikan Büyükelçisine söylüyorum, hangi gazetecilere yazdığınızı biliyorum, kirli ellerinizi Türkiye’den çekin, size çok net söylüyorum, kirli ellerinizi Türkiye’den çekin. Neler yaptığınızı, hangi adımları attığınızı, Türkiye’yi nasıl karıştırmak istediğinizi çok net biliyorum. Çekin o kirli ellerinizi, o maskeli, sırıtan yüzlerinizi Türkiye’den. Bu kadar bariz.”

SOYLU KONUŞAN 155 METRE GEMİ İSTANBUL BOĞAZI’NA GİRİYORDU

Soylu’nun bu açıklamaları yaptığı sırada ABD Donanması’na ait savaş gemisi USS Nitze, Sarayburnu’ndan İstanbul Boğazı’na giriyordu. Üsküdar yakınlarından dönen gemi Dolmabahçe Sarayı açıklarına demirledi. Sahil Güvenlik ekipleri, gemiye boğaza girişinde eşlik etti. Dev bir ABD bayrağının yanı sıra küçük bir Türk bayrağı da gemiye çekildi. 155 metrelik güvertede silahlı askerler görüldü.

GÜVERTEDE KISA BİR AÇIKLAMA YAPTILAR

ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake ve ABD Başkonsolosu Julie A. Eadeh sabah saatlerinde gemiyi ziyaret ettiler. Büyükelçi Flake ve Başkonsolos Eadeh, geminin komutanı Yarbay Katie Jacobson ve gemideki memurlar tarafından karşılandı. ABD Donanması’ndan Binbaşı John Thompson, basın mensuplarıyla birlikte gezerek geminin kontrol odası, acil servis odası, füze ve mühimmat sistemlerinin bulunduğu bölüm ve geminin radar noktaları hakkında bilgi verdi. Geminin, NATO ittifakını güçlendirme kapsamında Türkiye’ye düzenli bir ziyaret yapmak amacıyla İtalya’dan yola çıktığı ve Marmara Bölgesi’nde 2-3 gün kalacağı söylendi. ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake ve USS Nitze Komutanı Yarbay Katie Jacobson güvertede kısa bir açıklama yaptı.

haberelmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu