Yaşam

Anneliğe Hazırlık Atölyesi Eğitimi Devam Ediyor

Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından annelere ve anne adaylarına bilinçli gebelik ve sadık annelik konusunda bilgi ve eğitimlerin verildiği ‘Anneliğe Hazırlık Atölyesi’nde eğitimler devam ediyor. Eğitimlere baba adayları da katılabilmektedir.

Bilinçli gebelik, sadık annelik eğitimleri veriliyor…

Anneliğe Hazırlık Atölyesi eğitimleri kapsamında anneler ve anne adaylarına yönelik; gebelik fizyolojisi, beslenme, gebelikte nefes alma teknikleri, bebeğin anne karnındaki aydan aya gelişimi, doğum işlemleri, gebelikte tehlike belirtileri, doğum sancısıyla baş etme yöntemleri, anne sütünün değeri ve emzirme teknikleri, yenidoğan bakımı ve ilk ay takibi, bebek bakımı (bebek banyosu), bebek masajı), doğum sonrası değişiklikler ve doğum sonrası bakım, aile planlaması (doğum sonrası korunma) ve cinsiyet rolleri.

34 kişiye eğitim verildi…

1 Ağustos 2022’de başlayan eğitimlerde bugüne kadar 28’i anne, 6’sı baba olmak üzere toplam 34 kişiye eğitim verildi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı salonda uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak verilen eğitimler, isteğe bağlı grup ve bire bir özel ders şeklinde gerçekleşiyor. Gerek teorik gerekse uygulamalı eğitimler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0533 614 29 40 numaralı telefondan bilgi alabileceklerdir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu