Haber

Akşener 26 Ağustos’ta ne açıklayacak?

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “2 6 Ağustos Türk siyasetinde önemli bir başlangıç ​​olacak. Söz gündemde kalıyor. Akşener’in bu tarihte Afyon’da ne açıklayacağı konusunda her gün farklı bir iddia ortaya atılırken, ” CHP ile bağlarını tamamen koparacaktır.” Ve “İttifak tartışmalarına net mesajlar verecek”da önerildi.

Kulise yansıyan son bilgilere göre Akşener, 2 konuda sert mesajlar vermekten kaçınacak. AK Parti ve CHP dışında partisini “üçüncü seçenek” olarak tanımlaması beklenen Akşener, Kürşad Zorlu’nun ” MHP’ye ittifak tepkisi”Paylaştığı yazılı açıklamayı daha da detaylandıracağı bir konuşma yapması öngörülüyor.

AKŞENER İTTİFAK DEĞERLENDİRMESİNİ ERTELEDİ

Öte yandan Akşener ve İYİ Parti kanadının CHP kongresi sonuçlanana kadar. “ittifak değerlendirmeleri” askıya alındığı bildirildi. Kasım ayının ilk haftasında yapılması beklenen CHP kongresinde Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesi veya başkanlığı kaybetmesi halinde farklı senaryolar gündeme gelecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu liderliğindeki fark yaratanların kongrede istediklerini almaları durumunda UYGUN Partisi’nin daha güçlü bir biçimde ittifak müzakeresi yapması bekleniyor. DÜZGÜN Parti A ekibinin, İmamoğlu ile Akşener arasındaki yakın dostluğun kendilerine büyük kazanımlar sağlayacağını düşündükleri ve bu nedenle fark yaratanların kazanmasını diledikleri iddia edildi.

KAYNAK: SABAH

silivri-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu